| amo7 a întrebat:

Salutari! Am intalnit o problema la reinstalarea windows-ului. Setez din bios tot ce este necesar pentru bootare dar imi apare un mesaj si nu il pot reinstala. Mesajul este: "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key". Stiti cumva ce este de facut in cazul acesta? Astept raspunsuri, multumesc!

1 răspuns:
| Lion_Rock_1996 a răspuns:

Dai BIOS pe default iar apoi cauta la sectiunea BOOT "Fisrt Boot Device" acolo pui "CDROM sau numele lui" apoi caut USB Legacy Suport si ii dai enable ca sa poti folosi mouse si tastatura(daca au mufa USB)...salvezi si repornesti PC-ul