| ChevyCruze a întrebat:

Salutari. As avea nevoie si eu de o estimare la urmatorul componente si un pret apoi per total:
1. Procesor: AMD FX 8370E 3, 3 ghz, turbo 4, 3 ghz, 8 nuclee, garantie 2 ani si 10 luni
2. Placa video: Gigabyte G1 Gaming R9 390 8 gb, 512 bits, garantie 2 ani si 10 luni
3. Placa de baza: Gigabyte 970A-DS3P, garantie 2 ani si 10 luni
4. SSD: AMD R3 Radeon 240 gb, garantie 2 ani si 10 luni
5. HDD: Western Digital Blue 1 TB, 64 mb buffer, 7200 rpm garantie 1 an si 10 luni
6. RAM: 16 gb (2x8 gb) HyperX Fury White, 1866 mhz frecventa
7. Sursa: Thermaltake Litepower Gen2 650W, garantie 1 an si 10 luni
8. Carcasa Zalman Z3 Plus (cu 5 ventilatoare instalate...ea a venit cu 4/5 instalate, iar eu i-am instalat pe cel de-al 5-lea, un ventilator Artic F12), garantie 2 ani

Multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Carcasa ar trebui sa o schimbi, in rest e ok!

| Mihai1810 a răspuns (pentru alexboss2020):

Ce are carcasa de trebuie schimbata?

| KodrutZ a răspuns (pentru Mihai1810):

N-are nimic, bate el cimpii. Scade 30% din preturile componentelor noi si mai scade un 5-10% daca le dai gramada. Sau daca le iei. Pina la urma asta ai tu si vrei sa le vinzi, sau e rost sa le cumperi?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Mihai1810):

Scue am gresit eu am scris, carcasa zalman z5 in loc de z3, e ok sistemul si carcasa la fel.Iti doresc numai bine!

| ChevyCruze explică:

Un pret pot primi si eu?happy pentru fiecare componenta in parte si apoi pentru tot sistemul? Il detin si daca doresc sa il vand as dori sa stiu ce pret sa cer pe el. Toate componentele avand garantie foarte multa si desigur cutiile cu toate accesoriile care au venit.