| m1dn1gh7 a răspuns:

Depinde la ce intensitate-l folosesti, iti dau exemplu telefonul meu de 1500 mAh cu toate aplicatiile inutile oprite, doar trimis mesaje, net pornit o ora-doua, vorbit la telefon 2-3 ore, ma tine maxim 2 zile.
Daca vei sta cu netul pornit, Facebook, Instagram si tot tacamul de dimineata pana seara, te va tine o zi. La 3000, ceva mai multicel probabil. Niciodata nu m-am luat 100% dupa specificatiile lor, nu sunt prea cinstiti, mai fura din ele. happy.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua Nokia ca o sa te dezamgeasca...
Y6 2017 e mai bun. happy
Dar si P8 lite e okay.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Inclin spre Nokia 3, desi bateria de 2650 mAh nu-ti promite prea multa activitate.
Subiectiv vorbind, nu-mi place meniul de la Nokia 3, seamana mult cu primele modele de la Allview, Huawei, nici design-ul nu ma da pe spate, bateria "ar trebui" sa tina putintel mai mult decat al p8-ului.
Un plus ar fi ca Android-ul Nougat ii apartine lui Nokia 3, fiind model 2017.
Y6 nu cred c-ar fi o alegere rea, dar nu-l vad un telefon atractiv.
O alegere buna cred c-ar fi si Samsung J3.
https://altex.ro/smartphone-samsung-galaxy-j3-2016-dual-sim-8gb-black

| Jigokunokishi explică (pentru m1dn1gh7):

Un telefon cu 2200 mAh cam cat il tine bateria? E diferenta mare intre 2200 si 3000 mAh?

| Jigokunokishi explică (pentru m1dn1gh7):

Deci daca folosesc doar Facebook si Instagram in total vreo 2 ore maxim pe zi, il tin la luminozitate mica si alte aplicatii nu folosesc m-ar tine cam 2 zile cu acumulator de 2200mAh? Multumesc pentru ajutor happy

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Eu zic ca da! dar tras de par. big grin
Cu drag, sa-l folosesti sanatos oricare ar fi!