| Apostol_Florin_1995 a întrebat:

Salutari, mi-am cumparat o placa video Nvidia Geforce gtx 460 de 1gb 256bit ma intreb daca va functiona pe placa de baza FUJITSU SIEMENS D2581-A1
Problema deocamdata este ca nu am o sursa care sa poata alimenta placa video, nu are connectorii necesari.

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Dupa ce faci update la bios sigur va fi compatibila.

Cumpara minim sursa asta : http://www.pcgarage.ro/surse/inter-tech/combat-power-plus-650w/

| sltlp a răspuns:

Fa o poza cu placa de baza si posteaza aici, ca pe net nu am gasit detalii suficiente.

| Apostol_Florin_1995 explică (pentru CPAElites):

Nu este putin cam mare sursa de 650, as zice ca una de 400-500 e de ajuns, acum am una de 200+, nu cred ca placa video va consuma atat.
Cum se face update la bios, nu a fost nevoie sa fac asta pana acum deci nu stiu.

| Apostol_Florin_1995 explică (pentru sltlp):

Http://www.sp-it.net/......2581-A.pdf
Asta este placa de baza, nu am cum sa fac o poza detaliata a placii mele fara sa o demontez din unitate.

| sltlp a răspuns (pentru Apostol_Florin_1995):

Atunci e ok.

| CPAElites a răspuns (pentru Apostol_Florin_1995):

Placa aia consuma 160 Watts!
+ Procesoru minim 65 w!
"Nu este putin cam mare sursa de 650, " Nu conteaza cat scrie ca are, CONTEAZA Ce certificate are! Iti recomand sursa asta deoarece are Eficienta 85 % : http://www.pcgarage.ro/surse/tacens/mars-mp500-500w/

Sa sti ca tu ai nevoie de o sursa de minim 150 lei!