| DragosCDeac a întrebat:

Saluut, am un pc mediu ( zic eu) si vreau sa cumpar o placa video dar nu as schimba sursa pentru ca " No havemus Banus" :))))
Pc Specs:
Intel® Core™ i5-2400 Processor
6M Cache
SSD-120Gb
hard de 500
4Gb DDR3
Sursa 320W...
Eu am pus ochii pe o placa video daaaar... nu stiu daca merge, am nevoie de ajutorul vostru :) Multam TPU
http://m.mediadot.ro/......yQ3PDIm-l/

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ar merge DAR nu ti-as recomanda o placa video de la Radeon pentru ca au putine probleme cu compatibilitatea la procesoarele Intel! Cele mai compatibile pentru Intel sunt Nvidia care de altfel sunt si mai bune.
Atat despre asta. Acum sa vb de upgrade-ul de la pc-ul tau:
-cand vrei sa faci pc-ul mai bun incepi cu sursa! De ce? Pentru ca degeaba ai componente puternice daca sursa e slaba si nu poate alimenta componentele la putere maxima! Mi-am zis parerea, faci cum vrei sau cum poti! Bafta!

2 răspunsuri:
| lafamiliaa a răspuns:

Daca pui sistemu ala pe sursa aceea va face poc sigur, iti recomand o sursa macar cu 400w reali certificata 80% ca sa ai un sistem echilibrat.

| DragosCDeac explică (pentru lpavel):

Morala: Cumpara sursa XD