| cetateandezgustat a întrebat:

Se poate reinstala un Windows cu licenta OEM?

Daca am un Windows cu licenta OEM, se poate reinstala de oricate ori pe acelasi calculator?

Dar daca se schimba partial componentele hardware ale acestuia (E.g.: RAM, HDD, etc.), se mai poate folosi aceeasi licenta?

1 răspuns:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Da se poate folosi si la reinstalare si la schimbare de hardware. Daca ai key-ul prin care activezi windowsul lipit de unitate, nu va trebui decat sa il introduci atunci cand instalezi windowsul si acesta ti-l cere. Bafta la upgrade-uri de hardware! happy