| benid a întrebat:

Am cumparat un laptop Lenovo cu licenta windows 8 dar nu am primit nici cd cu windows ul nici cu drivere. Cum pot reinstala windows ul pentru care am licenta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa F11 si ai optiunea de recovery sistem adica o partitie ascunsa pe care se afla sistemul de operare. In mod normal asa ar trebui sa fie daca ai cumparat laptopul cu sistemul preinstalat.Incearca!

4 răspunsuri:
| Nyku_5126 a răspuns:

Ai 2 optiuni:

1) Sa ai o partitie cu driverele incluse.
2) Intri pe site la Lenovo si cauti modelul laptopului tau. Alegi sistemul de operare si iti va da toate driverele pentru el.

Salutari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.S. Am uitat sa specifi sa apesi tasta F11 la restartarea sistemului imediat ce trece de bios!

| charleslouboutin a răspuns:

Instaleaza windows 7.8 e o prostie si oricum el a fost facut initial pentru touchscreen. ceea ce tu nu ai la laptop. Cat despre drivere..iti cauti modelul de laptop pe net si ai sa le gasesti. Bafta.

| MatematicaEsteFrumoasa a răspuns:

Driverele le descarci de pe site-ul celor de la Lenovo. Daca ai windows 8 cu licenta trebuie sa iti dea un DVD cu el. Daca nu, suna si spune-le ca au uitat sa ti-l dea.