| alexdumitrescu a întrebat:

Se poate sa instalez sau o sa mearga Firmware de la Galaxy S7 edge SM-G935F pe un telefon Samsung galaxy j7?

Sunt asta pentru ca nu am gasit Firmware la Samsung galaxy j7 pe Romania pe site-ul sammobile era numai pe india si alte tari.

5 răspunsuri:
| alexdumitrescu explică (pentru BostanDaniel1974):

O sa mearga daca iau Firmware de pe sammobile (Galaxy S7 edge) il descarc, si cu odin il instalez pe telefon meu Samsung galaxy j7 asta intreb eu o sa mearga?
Multumesc!

| IMihaitza a răspuns:

Tias recomanda sa nu incerci sa bagi alt firmware pe telefon ( adica pastreaza pe cel original ) fiecare telefon are un firmware conceput special pentru acel model de telefon
Atentie!
Instalare unui alt software de la un alt telefon poate duce la hard brick (adica memoria interna a telefonul se va defecte si nu vie mai folosi telefonul, sunt foarte rare reparatile unui telefon cu hard brick
Nu instala decat firmware-ul telefonului!
Daca vrei un telefon cu mai multe obtiuni te incurajez sa ti-l cumperi
Bafta!

| DennisW a răspuns:

Nu cred ca poti sa-l instalezi. Adica nu o sa te lase sa faci asta.
Iar daca reusesti, cumva, adio telefon.

| gelu1970 a răspuns:

Nu. o sa omori telefonul. o sa il lasi infunctional in cazul in care mai porneste.