| QweRty777 a întrebat:

Pot lua firmware-ul de la un Samsung Galaxy Core Prime(De pe sammobile) si sa il pun pe un Samsung Galaxy Grand Neo Plus?
Vreau sa fac asta pentru ca Samsung Galaxy Grand Neo Plus nu are update da amdroid 5.1.1 si Samsung Galaxy Core Prime are

5 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Făți backup al sistemului de operare actual și pune-l pe cartela sd apoi încearcă firmware-ul care ți l-ai propus și în caz de ceva revii la vechiul sistem.
Multă baftă big grin

| QweRty777 explică (pentru Divy):

Cum fac backup? si cum revin la el daca se strica telefonul?

| Divy a răspuns (pentru QweRty777):

Intri în recovery şi faci backuup al sistemului de operare de acolo, chiar dacă se strică opţiunea recovery e încă disponibilă

| DataSoft a răspuns:

Daca ti neaparat poti dar ai putea strica telefonul sau sa functioneza foarte greu. Tu ce zici daca telefonul se comporta ok cu 5.1.1 nu scoteau ei update pentru modelul tau de telefon?

| QweRty777 explică (pentru DataSoft):

Faza e ca stiu telefoane cam pe jumatatea celui pe care il am eu si suporta android 5.1.1