| FoxyM a întrebat:

Se poate sa se închida un cont de Facebook dacă primeste multe rapoarte? Si daca da, ma ajutati? vad ca am mai căpătat un dusman si nu stiu de ce, vreau sa-i multumescbig grin

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da se poate cand primesti multe raporturi sa ti-l inchida.Ai facut tu ceva acolo de tot iei raport laughing

| FoxyM explică (pentru Freya1):

Nu,eu vreau sa raportez, asta e treaba.

| Freya1 a răspuns (pentru FoxyM):

Da daca primeste mai mute il inchide cel putin o perioada depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat! Dezactiveaza doar conturile care nu are confirmarea identitatii facuta. Daca are confirmarea identitatii facuta, poti raporta in voie pentru ca primesti raspsuns negativ. Si ei mai sterg conturile care considera ca din anumite motive incalca standardele comunitatii. De ex cont duplicat, nume si poze care apartine unor persoane publice, etc. De ex. hai ca iti dau contul meu, cont din anul 2010. Am si confirmarea identitatii facuta. Cred ca m-au raportat o multime. Dar inca tot pe FB sunt. FB nu inchide un cont cand se trezeste orice frustrat.

| FoxyM explică (pentru anonim_4396):

Dar cel de Instagram? Ma poti ajuta cumva?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Trebuie sa intri in setarile de baza ale fcbok asica avansate si acolo ai mai multe oportunitati

| Antisistem11 a răspuns (pentru FoxyM):

Cam greu sa ii sterga contul decat daca te-a stresat cu postari neadecvate pana atunci il poti bloca. administratia Facebook ii ia ceva sa iti raspunda apoi sa-l stearga.