| CosminM98 a întrebat:

Serverele de retea sau reteaua de calculatoare este acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| chioscuta a răspuns:

Server-ul de retea este calculatorul mai capabil la care sunt legate celelalte calculatoare, iar reteaua de calculatoare reprezinta server-ul si calculatoarele aferente. Funda?

5 răspunsuri:
| CosminM98 explică (pentru chioscuta):

Am primit "Servere de retea" ca tema pentru lucrarea de atestat. Poti sa imi spui daca tipurile de servere de retea este acelasi lucru ca tipurile de retele de calculatoare? Multumesc!

| chioscuta a răspuns:

Pai nu tipul se server este tipul de server adica de calculator mai potent fata de celelalte si tipul de retele de calculatoare reprezinta natura retelelor, asta poti cauta pe net e mult de scris

| CosminM98 explică (pentru chioscuta):

Multumesc mult pentru ajutor!