| BostanAlin2016 a întrebat:

Stateam pe YouTube si a restartat calculatorul zicandu-mi eroarea : DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Va rog ajutati-maaa,

Răspuns Câştigător
| Aur3lian a răspuns:

Hardul nu mai este detectat de placa de baza. Schimba cablul sata/ata, mufa de alimentare, baga in alta mufa pe placa de baza. Daca tot nu merge, pune-l in alt calculator, daca nici acolo nu merge, atunci e defect.

1 răspuns:
| LanGooP a răspuns:

Daca nu iti functioneaza cum a spus Aur3lian, atunci incearca sa pui un CD sau un DVD cu un windows aleatoriu (nu cont ce fel de windows). Am avut aceeasi problema si asa imi facea pana mi-am bagat alt windows