| Luca_Robert_1999 a întrebat:

Am nevoie de ajutor
Cand pornesc calculatorul imi apare disk boot failure, insert system disk and press enter si nu stiu ce sa fac
Cine ma poate ajuta?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alt HDD!

| Jipa95 a răspuns:

Ti-a crapat hard disk-ul. Cred ca nu mai are rost sa-ti mai repet ce ti-a spus si kosti.

| santusx a răspuns:

Hardul nu mai este detectat de placa de baza. Incearca sa scoti si sa bagi din nou mufa SATA. daca tot nu il vede fa-ti un CD cu Hyren Boot CD si ruleaza de pe el MHDD, ca sa vezi cum se prezinta HDD-ul iar apoi incearca sa repari sectoarele stricate (daca exista) cu HDD regenerator.