| Marius_Robert_2001 a întrebat:

am si eu un calculator la care am o problema...
Pana ieri a mers totul ok si azi cand i-am dat drumul imi aparare erroarea
"DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"
Ce pot sa ii fac va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ai umblat in setari, in BIOS la sectiunea de boot. Poate sa fie dusa bateria de pe placa de baza. Se inlocuieste usor. Poate fi dus HDD-ul. Se poate incerca repararea cu Hiren's BootCD: http://www.hirensbootcd.org/download/
Daca nu merg astea toate, altul.

| KodrutZ a răspuns:

Hardul busit sau - daca ai mult noroc - cablul de date/alimentare.

| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la service! La cum te miri de mesajul ala, e clar ca esti tamaie!

| Eastwood a răspuns:

Daca ai garantie trimite-l la service, intr-o saptamana sau maxim 2 il primesti inapoi!winking

| aalexei a răspuns:

E clar ca e o problema cu HDD. Cheama un specialist sau mergi la service.

| Rusu_Catalin_1992_YSF9 a răspuns:

Nu face contact alimentarea la HDD. Umbla putin la mufe si o sa mearga.

| Marius_Robert_2001 explică:

Daca ii pun alt hdd il pot repara?