| smashedblackfox a întrebat:

Stie cineva cum scap de reclamele alea idioate, care imi tot apar in tab-uri noi, fara sa fac absolut nimic? Ieri mi se tot deschidea una de la Goodgame Empire sau asa ceva...Am instalat CC clean(er) si apoi s-a rezolvat problema, insa acum vad ca iar incepe >>. (in fine, daca inchid firefox si il deschid iar, nu mai apare, insa nu vreau sa-mi inchid mereu browserul pentru o tampenie).
Stie cineva cum scap de aceasta problema? Tin sa marturisesc ca pana acum am fost mereu pe forumuri Invisionfree (cel putin asta am constatat la fiecare aparitie), insa nu vreau sa renunt la ele pentru o reclama.

Răspuns Câştigător
| bigdracula a răspuns:

Pentru firefox, instalezi add-on-ul Adblock Plus 2.2.1 e foarte simplu http://adblockplus.org/en/

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În setări ar trebui să ai acolo o setare în care să schimbi pagina de pornire, că bănuiesc că aia e problema la tine, cu start page-ul.Recomand tot o dată o dezinfecție cu un antispyware.Pentru asta recomand spyboot.Succes

| smashedblackfox explică (pentru DeyCj):

Nu, cand deschid Mozilla, e pe google.

| MikyGolanu a răspuns:

Sunt niste addon's care blocheaza toate reclamele nedorite pe orice pagina, se instaleaza in mozila, dai search pe google si sigur o sa gasesti.

| Brotacelul a răspuns:

Aici e un programel care blocheaza reclamele de pe site-uri - dar este pentru chrome: https://chrome.google.com/......kkbiglidom

Alte răspunsuri
| Ştirbu_Andrei_2001 a răspuns:

Stiu problema ta :
1. Scrie pe google "adblocker plus";
2. Descarca-l;
3. Click "add";
4. Enjoy!winking