| teclado a întrebat:

Stie cineva la linux mate cum se muta bara de lucru in stanga sa arate ca la ubuntu?
Mie imi place mult ubuntu dar nu gaseam si nu gaseam cum sa instalez o placa de retea wireless
02:00.0 Network controller: Broadcom Inc. and subsidiaries BCM43228 802.11a/b/g/n

Asa ca am instalat linux mint dar vreau sa il fac sa arate ca ubuntu
am instalat GNOME
am instalat KDE
am instalat mai multe interfate care arata ca ubuntu doar ca nu gasesc oare de unde as putea sa mut bara de lucru sa stea pe peretele din stanga ca asa m-am obisnuit.

A era sa uit placa de retea pe acest linux mint merge perfect

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| teclado explică (pentru DracuIa):

Stiu ca e o porcareie mie imi place mult ubuntu doar ca nu am reusit sa isntalez placa de retea
Broadcom Inc. and subsidiaries BCM43228

| teclado explică (pentru DracuIa):

MULtumesc mult cu asta am inceput
am facut toate exemplele de pe net
dar nu mergea sau foarte foarte rar atunci cand instalam nou ubuntu mergea o data pana la restart apoi chiar daca faceam toate exemplele de pe zeci de pagini chiar si cu downlodat-ul de deb-uri drivere orice nu mai margea si ata.
ARE O PROBLEMA ULTIMA DISTRIBUTIE DE UBUNTU

AM REZILVAT PROBLEMA IN FELUL URMATOR
Am instalat ubuntu 18.04
si aici placa de retea a fost vazuta la SOFTWARE UPDATE = ADITIONAL DRIVER
uau m-am bucurat
apoi am conectat laptop-ul prin usb la telefon am facut telefonul sa ofere interent prin cablul de usb,
am dat sa instalez mi-a dat eroare
am dat update
upgrade
apoi am dat sa instalez de aici de la ADITIONAL DRIVER si surpriza sa instalat cu succes
apoi stateam cu emotii
am dat restart uau a ramas placa instalata
apoi am updatat am facut upgrade la Ubuntu 20.04.6 LTS
si gata merge
in final dupa 10 zile alocate pierdut timpul airuea cu reinstalare
PANA SI FEDORA FACEA LA FEL CU PLACA ASTA DE RETEA

Acum stiu merge in felul acesta instalat ubuntu 18.04 apoi facut update upgrade apoi instalata placa de retea apoi instalat ultima versiune de ubuntu

MULTUMESC MULT!

Răspuns utilizator avertizat