| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o cale de a fla ip-ul unei persoane care a dat o intrebare cu anonim pe site-ul ask.fm?

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu, deoarece Ask Fm nu permite sa "track-uiesti" ip-urile userilor din motive de securitate

| anonimg a răspuns:

Numai administratorul unui site poate vedea IP-ul userilor. Iar administratorul nu are voie să divulge datele decât organelor juridice cu documente emise de judecătorie/procuratura. Altfel se numește infractiune.
Iar dacă cineva are ip dinamic, atunci acest ip se schimbă mereu; are mereu alt ip.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu ai niciun acces la aceste informatii, doar administratorii site ului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai tu acces la asa ceva

| antagonistu411 a răspuns (pentru anonimg):

"Altfel se numește infractiune."
Nu este infractiune daca afli locatia de unde te hartuieste cineva, cunosc pe unu pe ask care face din astea dar nu pot lua legatura cu el pe alta platforma si daca iau legatura cu el pe ask, poate ma expune public, in fine.

| antagonistu411 a răspuns (pentru anonimg):

Si da, pot da block persoanelor care ma deranjeaza, dar curiozitatea nu strica niciodata

| anonimg a răspuns (pentru antagonistu411):

Am inteles acum problema ta. Dar fie oricum ar fi noi nu avem voie sa ne facem singuri dreptate. Pentru asta exista: http://www.efrauda.ro/
Nu de alta, dar poti cadea sub incidenta legii si tu.