| iAMVi a întrebat:

Temperaturi PC!

Voi ati intalnit problema asta? Deci dupa 5 minute in FIFA 17 pc-ul incepe sa sacadeze, clar e din cauza caldurii pentru ca jocul merge lin pe very high, dar treaba e ca programele folosite de mine, doua diferite imi spun ca am temperaturi super normale si cand pun mana pe carcasa cam frige thinking
67 de grade placa de baza si 56 de grade procesorul, de la atat sa sacadeze?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi si temperatura la placa video, si eu patesc asta, trebuie curatat de praf, scimbata pasta, un ventilator mai bun, ai senzori stricati

| iAMVi explică (pentru RAY):

Placa video cica ar sta in 67 de grade, din ce am citit cica nu e mare problema, ventilatorul deja e aftermarket cu aluminiu si cupru, ditamai namila sad

| RAY a răspuns (pentru iAMVi):

Sursa cum e?

| iAMVi explică (pentru RAY):

La temperaturi te referi? N-am vazut sa apara aici in grafic

| RAY a răspuns (pentru iAMVi):

Sursa man poate e fierbinte

| iAMVi explică (pentru RAY):

E rece sloi locul unde e sursa

| RAY a răspuns (pentru iAMVi):

Eu spun sa mergi la service cu el, ceva are, daca e in garantie trimite-l in garantie, ceva are, eu lucru in domeniu asta, trebuie testata placa de baza mai in detaliu

| iAMVi explică (pentru RAY):

Schimb acum pasta la procesor si sa vedem sad
Pentru ca l-am luat pe piese si m-ar arde la buzunar pe mine in service happy

| RAY a răspuns (pentru iAMVi):

Aiurea cine te-a pus mai bine cu garantie

| danutzu96 a răspuns:

Aia nu e temperatura atat de mare incat sa faca probleme! Nici daca aveai 80 nu iti facea probleme. Monitorizeaza temperatura in Aida64 in timpul jocului si vezi sa nu depaseasca 85 de grade (90 e pragul la majoritatea cpu).

| iAMVi explică (pentru RAY):

Pfff i-am schimbat pasta la procesor si in fifa dupa ce am jucat 5 minute s-a oprit pc-ul de 2 ori si boxele se stingeau si se aprindeau continuu ca si cum ar fi primit curent si imediat era oprit sad
Dau din lac in put

| RAY a răspuns (pentru iAMVi):

Ce eroare a dat?

| iAMVi explică (pentru RAY):

Nici una, s-a oprit brusc thinking