| KLiNK a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio mai vechi putin. Problema e ca atunci cand stau intr-un joc se incinge la 70 grade procesorul, 65 placa de baza si 50 placa video. Si in idle 68 procesorul, 63 placa de baza si 45 placa video. Vreau sa intreb daca sunt normale temperaturile si daca am motiv sa ma panichez.
PS: Demult s-a incins procesorul si la 90 grade.

Răspuns Câştigător
| th3on3 a răspuns:

Presupun ca daca nu l-ai curatat niciodata de praf de cand il ai, cred ca s-a format vreo "patura" de praf prin el si din cand in cand ar fi recomandata o curatare si inlocuirea pastei termice. Dar daca nu te pricepi sa-l desfaci, mai bine iti recomand sa-l duci la careva care se pricepe sau la service. happy