| maremica675 a întrebat:

Tocmai am schimbat cartusele la imprimanta si dupa ce a printat o singura foaie acum nu mai merge.e instaalata cum trebuie tus are si coli...dar eu cred ca nu primeste comanda.imprimanta e EPSON stylus s20 cartusele pe care le am pus sunt compatibile. va rog ajutati -ma.eu dau pe poza sa o printez se incarca dar imprimanta nu reactioneaza

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Chiar daca imprimanta nu reactioneaza, ea trebuie sa genereze niste coduri (leduri care palpaie sau coduri de eroare, daca are afisaj electronic). Ori sunt de vina cartusele instalate, ori imprimanta trebuie resetata pentru a functiona din nou. Va trebui sa consulti manualul producatorului sau sa cauti pe net semnalele de alarma, pentru a afla la ce se refera acestea si unde e problema. Scoate cartusele din imprimanta si monteaza-le din nou. Poate se rezolva in maniera asta.
Asigura-te, de asemenea, ca imprimanta e conectata la pc / laptop si ca ea comunica in mod corespunzator cu acestea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i si cateva printari daca n-ai program de curatare la ea. In general, imprimantele moderne, au in softul insotitor un program de curatare si aliniere cartuse.