| Larisa1945 a întrebat:

TPU,am iphone 6 si nu se mai aude, cand ma suna cineva aud dar nu aud ce vorbeste nu se mai aude cand primesc sau trimit mesaj si nic pe Youtube nicio melodie plus ca, cand dau sa dau sunetul mai tare imi apare ca sunt castile bagate desii nu este nicio casca bagata. oare e posibil sa fi intrata apa? Am fost cu el in ploaie pe afara. ce sa fac? Am incercat sa usc in zona sonorului cu uscatorul. dar tot "casti " apare cand imi bag castile in telefon se aude

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi ca il faci praf habar nu ai, i ti apar căștile deoarece tu ca desteapta ai setat iesire prin casca si ai anulat difuzorul de aceea nu merge, intră in setari si debifează iesire pe căsti si lasa l iesire pe difuzor, off ca nimic nu stiti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar prin căsti sau handsfree merge? Auzi cand te sună cineva? Dar acela care te sună te aude?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Mersi

| Andreea2003332 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poti sa-mi explici te rog pas cu pas cum sa fac asta?