| UserDeTpu a întrebat:

TPU! De curand mi-am cumparat un iPhone 6 plus, nou. Ideea e ca am o problema, si anume, imi apar un fel de linii sau dungi, nu stiu cum sa le spun, in partea de sus a ecranului, iar cand acestea apar touchscreen-ul nu functioneaza, delooc. Exista vreo solutie sa rezolv problema si sa nu mai apara liniile? Precizez ca am inchis telefonul, l-am reaprins si chiar l-am si resetat, dar nimic nu s-a schimbat! FUNDA

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Bineinteles ca exista solutii. Mai intai de toate, problema vine din partea ecranului, se pare ca este o defectiune din fabrica iar daca ai garantie e bine sa te duci la sediul unde ai completat garantia si sa il returnezi pentru reparare. Bineinteles trebuie sa te anunt ca acest proces de reparare va exista doar dupa examinarea telefonului de catre personal pentru a decide daca costurile de reparatie vor fi suportate de tine sau nu (adica daca telefonul s-a stricat din cauza ta sau e pur stricaciune din fabrica). Iti spun din propria experienta, ca la fel am patit si eu cu alte telefoane, la fel m-au atentionat dar se pare ca in cazul meu era defectiune din fabrica.

Sper ca te-am ajutat!