| Adrianadiafg a întrebat:

Un laptop de gaming este bun si pentru programare si editare video?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Teoretic da. Un dispozitiv care are componente pentru gaming se descurca foarte bine la editare video. Acum depinde de specificatiile exacte si nivelul la care doresti sa editezi ( una e sa lipesti trei poze in movie maker, alta e sa faci compozitii in AE cu sute de elemente ).

Programarea, de regula, nu necesita prea multe resurse. Chestiile legate de scoala le poti face fara probleme pe orice fel de laptop relativ modern.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Intrebare ambigua. Depinde de specificatii. Laptopul il iei dupa caracteristici nu dupa nume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar trebui