| cfrtobias a întrebat:

Un prieten a luat laptop nou si are Ubuntu si voiam sa instalez windows 10 si am instalat GParted incercand sa fac partitie noua. Deschide fisiere si de pe dvd nu ma lasa sa instalez, oare are laptopul ceva buton ca la PC de instalare pentru boot-are sau stiti pas cu pas sau de ce nu puteam sa fac partitie?

3 răspunsuri:
| cfrtobias explică:

Sau ce ziceti oare de pe laptop se poate boota ca la PC?

| flixbuster a răspuns:

Nu stiu daca altii inteleg ceva dar mie mi se pare complet incoerent ce scrii.

| cfrtobias explică (pentru flixbuster):

Pana la urma cred ca trebuie cu f10 sa bootez dvd si dupa fac partitiile si gata cred vad maine daca mai am nevoie