| matrix100 a întrebat:

Un site pe care il vizionez cu google chrome, internet explorer sau alt browser de internet poate avea acces la o lista cu alte site-uri pe care le vizitez? Adica site-ul respectiv poate vedea ce alte site-uri navighez? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Natalie4u a răspuns:

Nu, site-ul respectiv nu poate vedea ce alte site-uri navighezi în mod direct. Cu toate acestea, există anumite metode prin care site-ul poate obține o anumită informație despre activitatea ta pe internet, cum ar fi prin intermediul cookie-urilor, a fișierelor de jurnal sau a scripturilor terțe, ceea ce poate face posibilă colectarea de informații despre alte site-uri pe care le vizitezi. De aceea, este important să fii atent la politica de confidențialitate a site-ului și să iei măsurile adecvate pentru a-ți proteja confidențialitatea online. De exemplu, poți folosi instrumente precum blocarea cookie-urilor terțe sau folosirea unui VPN pentru a-ți proteja navigarea online.