| anonim_4396 a întrebat:

_Unde este serial number-ul licentei de Windows a unui laptop HP Pavilion ce a fost cumparat cu sistem de operare instalat?

4 răspunsuri:
| osaandy a răspuns:

In ideea in care este cumparat din magazin, este lipit ori pe partea cu tastatura ori pe spate. Daca nu este, se merge inapoi si se cere serialul asta in cazul in care in momentul achizitionarii s-a platit si licenta windows. In 90 la suta din cazuri asa ar fi normal dar am vazut si exceptii. In cazul in care nu s-a platit licenta,... ghinion. Trebuie achizitionata separat si instalata.

| NLS a răspuns:

Fie pe partea din spate, fie daca are baterie detasabila, este lipit inauntru, in locasul bateriei (trebuie scoasa bateria pentru a vedea sticker-ul)

| PainTech a răspuns:

Salut!
Tine apasate butoanele Fn + Esc simultan. Ar trebui sa apara o fereastra cu informatii despre dispozitiv

| PainTech a răspuns:

Metoda 2 :
Intra in Setup BIOS apasand rapid tasta ESC la deschidere. Selecteaza "Sistem Information" din meniu pentru a vedea numarul de serie.

Metoda 3 :
Uita-te pe dosul laptopului, pe cutia cu care a fost cumparat, pe certificatul de garantie sau in compartimentul bateriei.
Mult succes!