| DryIce a întrebat:

Unde se duce Soarele cand apune?

Răspuns Câştigător
| Cervinschi_Cosmin_1996 a răspuns:

Pe partea cealalta a planetei

42 răspunsuri:
| AdelaNicolae a răspuns:

Sal...
Doar pamantul se invarte, soarele nu se duce nicaieri, el ramane intotdeauna pe aceeasi pozitie.

| StoicaAlexandra a răspuns:

Niciunde, ramane tot la locul lui doar ca pamantul se duce la plimbare...

| alexandrualind a răspuns (pentru DryIce):

Hai sa incerc sa iti spun o dovada sa intelegi:
Deci practic noi avem in sistemul solar 8 planete care se invart in jurul soarelui.Pluto(cea de a 9-a planeta din sistemul solar in 2006 a fost scoasa si bagata in categoria planetelor pitice). Deci daca noi avem 8 planete in sistemul solar care se invart in jurul soarelui atunci cum? Soarele sa se invarta langa toate planetele?

Atunci si eu spun: Deci? big grin plz

| DryIce explică (pentru alexandrualind):

Ai vazut tu planetele? ia un telescop si uita-te. Si altii s-au uitat si au vazut o lumina translucida si nu ceea ce vedem pe google. happy Ele sunt doar lumini, ceva. Nu se stie exact. Arata-mi ca ai vazut prin telescop si te cred. xD nu-mi da exemple de google, de unde stii ca sunt 8 planete? ai vazut tu? una e ce ti se spune si alta e realitatea.

| veryhonest a răspuns:

In jos.

| alexandrualind a răspuns (pentru DryIce):

Nu am telescop dar peste tot se zice.Indiferent ce imi spui doar cu o dovada imi poti arata ca ai dreptate!

| DryIce explică (pentru alexandrualind):

Uite dovada, arata-mi curbura Pamantului si te cred. Urcate pe ce varf munte inalt vrei si nu o vei vedea curbura. Ridica balon cu heliu la 200km inaltime si nu o vei vedea. Iss e la 400km si vede bine curbura. Baloanele la 200km nu vad deloc curbura si culmea cu cat se ridica observatorul linia orizontului se ridica odata cu el, daca la 200km nu se vede fie e enorm Pamantul si iss minte ca atunci pe la 2k km inaltime s-ar vedea, fie nu exista deloc.

| alexandrualind a răspuns (pentru DryIce):

Eu stiu8 ca balonul se va sparge cand ajunge foarte sus.Sa iti spun eu cevabig grinoamna mea de geografie s-a uitat prin telescop la planete si le-a vazut!

| DryIce explică (pentru alexandrualind):

A vazut o pata de culoare translucida nedefinita ca suprafata ce poate fi doar o lumina. Nimeni nu a vazut prin telescop o "planeta" ca in google images. Orice telescop ai avea, faci zoom in puternic tot translucid vezi. Sunt multe video pe youtube despre asta. Ele sunt lumini nu suprafete. Interesant ca vorbesc cu un copil de jumatate din varsta mea despre un subiect contemporan. In fine inchidem topicul. happy

| alexandrualind a răspuns (pentru DryIce):

Ultimul lucru ca sa iti spun ca sa intelegi:Am vazut mai jos ca ai spus ca soarele se plimba cu celelalte planete prin Calea Lactee.Asta este adevarat! Apropo:atunci ce sunt stelele de pe cer(punctele)?

| DryIce explică (pentru alexandrualind):

Reflexii de lumina. Baloanele de mare inaltime cu aer cald, ridicate pe timp de noapte, culmea, cand au plecat de jos se vedeau stelele si cand a juns la 115km inaltime nu se mai vedea absolut nimica de s-au si speriat toti, unde sunt stelele, planetele? in schimb se vedea Soarele si luna mult mai mari decat vazute de jos. Ca si cand ar fi mai aproape. Uita-te si tu pustiule la videoclipuri despre realitatea in care traim, nu crede tot ce ti se spune fara dovezi solide. Stii ce e aia cgi? computer generated image? asta e ceea ce vezi planetele pe google images, cgi. Fakes. Totul e fake. Se pare ca s-a si demonstrat asta in photoshop la culori cica se vede culori suprapuse cgi. Si nasa a recunoscut ca nu a facut poza la pamant, ci s-a facut in photoshop din sute de imagini. Singuri s-au dat de gol anul trecut cu anuntul asta. Si iarasi faza cu Pamantul nu e sfera, e bombat la poli, ca o para rolling on the floor de asta in nord vedem teren plat (flat earth) ca e ca o para rolling on the floor lol si la sud e curburatura omg ce troli. In fine.

| aXy99 a răspuns (pentru DryIce):

Esti prea sceptic si speriat de realitatea in care traiesti. Tu traiesti oricum in lumea ta, dar ti se pare totul atat de "amuzant" pentru ca esti bulversat total nu stii ce sa crezi. Argumentele tale sunt nefondate.