| TFL a întrebat:

Urgent pentru cine are cunostinte va rog un ajutor! Mi s-a schimbat abonamentul la internet de pe AKTA am pe DIGI si ma chinui sa fac conexiunea la NET, realmente nu merge orice i-as face cu parola si user name oferite de ei. Unde este problema, e de la ei sau de la mine, as ruga pe cineva daca poate sa ma ajute si in privat prin mesaje, nu stiu realmente ce sa ii mai fac, prin router direct NU POT SA IL PACALESC, am dat CONNECT to the internet through PPPOE si cand am introdus datele de la ei NU REUSESC oricat as incerca! Oare gresesc eu undeva va rog sa ma sfatuiti ce sa fac, am sunat la ei sa vina sa rezolve nimic se fac ca ploua

6 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Pai trebuie sa-i chemi pe ei sa-ti faca setarile. Si o proba apoi, stingi calc, si il redeschizi sa vezi daca ti-a luat userul si parola. Se merge la un digi, se semneaza o foaie, ulterior te suna pentru a veni sa-ti faca setarile. Se lucreaza la o caseta pe hol, apoi in casa.

| TFL explică (pentru Sonia822):

DCS server is not responding, i-am sunat si mi-au zis ca e de la ei, dar nu vor oamenii sa vina trebuie sa sun la interventii cred

| mihai69 a răspuns:

Ai asistență telefonică de la Digi; sună și pune-i să te rezolve!
Dacă refuză... plângere la ANPC.

| TFL explică (pentru mihai69):

Ei ma pot rezolva zilnic adica si in weekend, sunt obligati nu?

| mihai69 a răspuns (pentru TFL):

Teoretic, da. Vezi ce scrie în contract.

| TFL explică:

Internet pe cablu am dar, imi zice cand introduc router-ul ca nu recunoaste cablul de net, conectez routerul vechi dar am folosit prin alta setare, nu prin PPPoE cum faceam initial, ciudat e ca a mers cu modalitatea asta, insa se misca greu internetul, nu stiu ce sa mai fac efectiv, prin PPPoE imi zice NO internet detected, e din cauza astora de la DIGI, eu am avut cu AKTA contract dar l-am reinoit cu al astora, te rog sa ma lamuresti DACA STII