| alin9669 a întrebat:

Va rog frumos, spuneti-mi si mie! Am timp, daca ma apuc serios sa invat, din acest moment pentru admiterea la o facultate de IT? Sunt la profil economic, deci nu mai fac fizica din clasa a X-a....
Si care sa fie acea facultate, din Bucuresti?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In ce clasa esti? Daca te apuci de pregatire la materiile pentru admitere si muncesti din greu ai sanse. Daca inveti singur... Nu la fel de bune, zic eu.

| alin9669 explică (pentru Adry05):

Clasa a XII-a

| ABCD122 a răspuns:

Se cere fizica pentru admitere? O.o

| Filip_Paul_1996 a răspuns:

Auzi nu neaparat e sa dai la o facultate de calculatoare si automatica, mentionez ca la fel ca tine am fost si eu. Este o specializare din care iesi programator fara fizica. Este vorba de Informatica Economica... faci si economie, si mate dar cel mai mult faci info. Iti zic eu ca e ok ca te ia de la incaput pentru ca nu o sa fi singuru care nu iese dintr un profil de mate info. Cei de la mate-info din experientele care le am acuma cu colegii se credau tari pe langa noilaughing, dar la faculta inteti materia de la liceu care o facut o ei in cateva zilelaughing si nu te dezavantajeaza deloc.Primu semestru trebuie sa tragi putin mai tare.

| alin9669 explică:

La cibernetică zici? Și din ce dai examen?