| Msk2002 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați!
De aproximativ o săptămână ma tot chinui cu un laptop care are instalat Windows 10 Pro în S mode, deci nu pot descarca nimic pe el.
Am încercat sa "ies" S mode de pe Microsoft store (switch out of S mode) dar îmi apare GET GENIUNE WINDOWS 10 PRO.
Bun. Dacă intru în setări sa activez Windows-ul îmi apare următoarea eroare : we can't activate windows on this device as we can't connect to your organization's activation server. Make sure you're connected to your organization's network and try again. If you continue having problems with activation, contact your support person. Error code :0x8007807B.
Va rog ajutați-mă
Am încercat toate variantele de pe net, nu a funcționat nici una.
Precizez ca nu am nici Powershell sau command prompt. Help me! Dau fundă ????

5 răspunsuri:
| Msk2002 explică:

Eroarea este 0x8007007B,ma scuzați

| Ssssmokin a răspuns:

"The operating system may be upgraded to Windows 10 Pro for a fee". Fiind si un sistem de operare care nu mai este folosit iti recomand sa reinstalezi windowsul. https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10 uite aici linkul cu windows-ul. In timpul instalarii iti poti alege versiunea de windows, nu trebuie neaparat activata insa o poti face cu KMS.

| Msk2002 explică (pentru Ssssmokin):

Nu pot descarca absolut nimic de pe browser. E S MODE

| LPCTSTR a răspuns (pentru Msk2002):

Acum ar trebui ca cineva să te-ntrebe: "De ce mama zeilor și Dumnezeilor ai activat "S mode"?
De ce ai vrea să cauzezi un întreg lanț de restricții?
De ce?"

| Ssssmokin a răspuns (pentru Msk2002):

Am uitat ca poti descarca doar de pe magazin. Nu ai alt laptop sau pc unde ai putea sa descarci iso-ul si sa il pui pe un usb?