| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

Va salut, recent am cumparat de la altex un sistem de gaming avand la baza urmatoarele specificatii:placa de baza msi x470 gaming pro, procesor amd ryzen 7 2700x, memorie crucial 2x8 ddr4 2400mhz, ssd 120 gb, hdd senegate1 tb 64 mb 7200 rmp, placa video Asus gtx 1070 ti cerberus, si 4 ventilatoare 120 mm albastre, intrebarea mea este este de ajuns sursa care este njoy 500w titan 80+ bronze, pentru intreg sistemul? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dervbt a răspuns:

Este de ajuns. Nu o sa ai probleme.

6 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Teoretic da
https://outervision.com/power-supply-calculator
practic poti sa iti cumperi ceva de vreo 600-650W sa fi sigur

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru alii98):

Am o sursa njoy wodeen 650 w 80 + gold dar nu pot sa o schimb, nu am pe unde sa o schimb carcasa este genesis irid 300 blue

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Dervbt):

Am jucat pubg la ultra si ajunge temp la placa si la procesor la 85 si dupa isi revine la normal tin sa mentionez ca, cooolerul la procesor e cel stock cu rgb

| alii98 a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

E bine atunci, fa un test de 1 ora cu aida64, daca nu se stinge si nu se blocheaza, esti good to go

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru Dervbt):

Daca o sa mai pun 2 ventilatoare de 120 mm o solicit am aerisirea cam proasta?

| Dervbt a răspuns (pentru Bacanu_Petrus_1987):

Nu merita sa mai pui 2 ventilatoare de 120mm, sursa aia e exact ce trebuie. Maxim ce ai putea sa schimbi este coolerul de la procesor, cel stock fiind destul de slabut.