| LanguageMaster a întrebat:

Videoproiectoarele 4K au o calitate a imaginii mai bună ca televizoarele 4K?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calitatea imaginii proiectate nu depinde atat de "4k", cat de suprfata pe care se proiecteaza.
Daca se proiecteaza pe un cearceaf gaurit si peticit sau peo tencuiala murdara, cazuta, atunci imaginea vazuta va fi pe masura.

| IMihaitza a răspuns:

Nu chiar daca proiectorul este 4k nu, o sa se vada la fel de bine ca pe un tv 4k, daca proiectezi pe un perete mai mult ca sigur nu o sa ajunga la calitate 4k, ai nevoje de echipament, cu ar fi acel instrument pe care se proiecteaza