| RAY a întrebat:

Voi cum faceti un cd bootabil cu windows xp?

7 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Salut, cel mai simplu e cu Power ISO. Dai burn, alegi imaginea iso si aia e. #XPForever

| RAY explică (pentru suffarstar):

Fara boot img?

| dannyel86 a răspuns (pentru RAY):

Se presupune ca imaginea iso e deja bootabila. De ce te chinui sa construiesti una, cand sunt atatea disponibile si trebuie doar sa cunosti cum sa le inscriptionezi pe disc? happy Trebuie sa stii unde sa cauti.

| RAY explică (pentru dannyel86):

Cred ca dvd rw meu nu scrie cd urii, ca nu scrie mai nimic pe cd

| dannyel86 a răspuns (pentru RAY):

Asigura-te ca ai dvd-rw, si nu dvd-rom. Inscriptionarea discurilor se face, de cele mai multe ori, prin soft specializat pe treaba asta (Nero, Ashampoo, Poweriso, etc). Daca procedura e corecta, cel mai probabil unitatea de inscriptionare s-a defectat si nu mai poate scrie discuri.
Fa teste atat cu dvd, cat si cu cd.

| RAY explică (pentru dannyel86):

Am reusit am facut dvd cu xp si merge, dar nu scrie nici un cd, am dat banii aiurea asta e, apropo ce inseamna dvd + r sau cd -r?