| JusTPauL a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa fac un windows bootabil?

2 răspunsuri:
| downdl a răspuns:

Trebuie ca imaginea iso a sistemului care vrei sa il pui pe cd -dvd sa fie bootabila apoi descarci power iso click dreapta pe imagine >open with> power iso. si gara apoi aidai burn si aiwindows bootabil. a de aici imagini cu windows 7 bootabile: http://downdl.com/2012/05/download-windows-7-official-direct-link-iso/

| Niiiicu a răspuns:

Salut ca sa faci windows bootabil trebuie mai intai sa setezi din bios asta, iar apoi cand il pui pe cd nu se pune ca o poza sau un film, ci intri in imaga, projects copy, dai acolo new image(parca asa era eu am pus win acu 3 luni si acu nu am nero sa iti spun sigur)si il scrii la cea mai mica viteza la 4x sau 8x depinde cat ai tu minimulhappybafta