| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi de cand aveti windowsul instalat pe calculator?

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Salut. E de preferat reinstalat windowsul cam o data la 5-6 luni.

| suntserios a răspuns (pentru BenWilde):

Si de ce e de preferat? eu nu l am mai reinstalat de 4 ani

| BenWilde a răspuns (pentru suntserios):

Hmm, cum sa-ti explic. E ca si cum ai avea un pahar cu suc, si desi elimini(ma refer la stersul fisierelor si dezinstalarea programelor) continutul paharului, el tot ramane lipicios. Asa si cu windowsul. In timp raman bucati din fisiere ascunse care iti ingreuneaza pc-u'.

| suntserios a răspuns (pentru BenWilde):

Exista antivirus, exista diverse programe de managemet a fisierelor temporare... nu e nevoie sa reinstalezi SO, e suficient sa ai grija de el

| BenWilde a răspuns (pentru suntserios):

Antivirusul si programele de management ingreuneaza si ele PC-ul (si nici nu fac o treaba foarte buna). Si chestia cu 5-6 luni e spusa de experti, nu am inventat eu. Degeaba te contrazici cu mine. Vad ca nu esti asa serios pana la urma.

21 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

La mine perioada dintre reinstalări scade alarmant chiar...

| DenisIonut01 a răspuns:

Windows xp pe vechiul pc de vreo 2-3 luni iar windows 8.1 pe laptop de vreo 2 saptamani.

| Jipa95 a răspuns:

Il schimb odata la 3 luni, indiferent daca ii virusat sau nu big grin

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaNou a răspuns:

De 3 ani, windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 2 ani, dar cu formatari la cateva luni.

Răspuns utilizator avertizat
| Ottakringer a răspuns:

Il am de 4-5 luni.
Odata la 5-6 luni il reinstalez pentru o buna functionare happy.

| heldeN a răspuns:

Eu il am de, 1 luna max thinking

| under89 a răspuns:

De 2 ani laughing win7
Trebuie sa-l reinstalez in curand laughing

| Alphaking a răspuns:

Folosesc Windows 7.

Il am de 1 luna.

Cam 1 - 2 dati pe an il reinstalez, pentru ca incepe sa mearga greu si prinde virusi.

| darius4181 a răspuns:

1 an jumate!

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

De 8 luni.

| Osyyy a răspuns:

Eu il am de 3 luni.

| Nosferatu93 a răspuns:

De vreo 7 luni

| Alexandru_Roman_1999 a răspuns:

De o saptamana si am windows 7 ultimate merge foarte bine.