| Psicodelic a întrebat:

Cand a venit un prieten sa imi instaleze windowsul, nu a instalat si sunetul la calculator. Acum este plecat si eu nu stiu cum sa instalez sunetul.Cum sa instalez sunetul fara sa trebuiasca sa reinstalez windowsul?

Răspuns Câştigător
| DrTerrible a răspuns:

Pai iti cauti Cd-ul cu driverul de la placa de sunet si cu acel cd il poti instala! Daca nu nu mai ai acel Cd uita'te sa vezi ce model e placa de sunet si iti dai jos dreveru de pe net. Bafta

6 răspunsuri:
| AlexCătălin21 a răspuns:

Poti cumpara un Windows cum este normal sau poti sa-ti iei driver-ele.

| sangeretec a răspuns:

Ce windows folosesti? banuiesc ca xp ar trebui sa ai un cd de la placa de baza daca folosesti audio de pe motherboard daca nu ai un cd de la placa audio separat il bagi in pc si ii dai sa se instaleze si merge daca nu ai cd-urile care le-am mentionat va trebui cautat driverul pe internet revino cu ceva detalii

| Psicodelic explică:

Cum sa gasesc numele la placa audio ca nu stiu care e aia...nu prea ma pricep.big grin

| Gabriel_Saramet_1996 a răspuns:

Iti spun eu : trebuie sa cumperi o placa noua audio care te costa 50 lei sau 100 lei depinde. nu merge sa instalezi sunetul daca este arsa placa audio. happy funda? happy puppy dog eyes

| SoriKelul a răspuns:

Si daca nnu e arasa trebuie sa bage niste trekaruri si trakere habar nu ai ce e ala PC

| claudyu25 a răspuns:

Iei draiverele placii tale audio dupa netwinking