| eduardpetrolistul a întrebat:

Voiam sa achizitionez o bratara Xiaomi mi band dar ce sa aleg intre 3 si 4? Dieferente mare nu ar fi, pentru conectivitate am un Samsung galaxy a50?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mi band 4
Mi band 4 se vede mai bine la lumina, are un ecran mult mai fain decat mi band 3
Ambele se conecteaza la a50 prin aplicația Mi Fit
E super ce sa zic.
-monitorizează somnul
-Pulsul il ia corect
-Se vede la soare(ecranul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu costa nici mult, mai bine mai pui ceva bani si cumperi un mi band 4!

| DoctorWh0 a răspuns:

Am Mi Band 4, dar am vazut si purtat si 3.
Diferenetele cele mai mari sunt la categoria display.
Mi Band 4 are display-ul color si o leaca mai mare.
De asemenea, senzorii sunt putin mai precisi.
Diferente enorme nu prea sunt.
Ar trebui sa apara acusi Mi Band 5. Ai putea sa mai astepti si sa vezi daca merita sa platesti mai mult pentru versiunea 5

| PetruPetruPetru a răspuns:

Voluntariatul este activitatea de interes public desfasurata din proprie initiativa de orice persoana fizica, în folosul altora, fara a primi o contraprestatie materiala; activitatea de interes public este activitatea desfasurata în domenii cum sunt: asistenta si serviciile sociale, protectia drepturilor omului, medico-sanitar, cultural, artistic, educativ, de învatamânt, stiintific, umanitar, religios, filantropic, sportiv, de protectie a mediului, social si comunitar si altele asemenea.

SMURD a inceput ca un serviciu complet voluntar. In anul 1990, acest lucru era complet neobisnuit si a stirnit multe reactii din partea sindicatelor si a diferitelor autoritati care au considerat voluntariatul egal cu amatorismul. Totusi, dupa citiva ani de functionare, s-a dovedit ca voluntariatul poate insemna si profesionalism la un grad inalt. Fara voluntarii nostri, medici, asistenti, studenti, elevi, etc. SMURD nu ar fi existat in ziua de azi.

Pentru inscrierea ca voluntar, va rugam sa ne transmiteti un email la adresa: voluntar@smurd.ro

Va rugam sa specificati in emailul trimis varsta dvs. si domiciliul sau orasul/judetul unde ati dori sa va inscrieti ca voluntar SMURD

| JicaContra a răspuns (pentru PetruPetruPetru):

Lasa-te de bautura, droguri, sau ce dracu' fumezi in momentul asta
smurd era doua intrebari mai sus
aici e vorba de o bratara xiaomi