| sayWhaaat a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video RX 580 8gb ( cuplata cu un CPU Ryzen 5 3600 deja cumparat) si voiam sa va intreb pe voi, cei care aveti placa asta, cum va merge in jocurile aparute in 2019, pentru ca am inteles ca se cam chinuie sa duca 60+ fpsuri pe setari high/ultra ( pe monitor 1080p bineinteles ).

M-am tot uitat la benchmarkuri pe Youtube dar nu am cum sa gasesc chiar toate jocurile, de aia intreb. Nu ma prea intereseaza jocurile esports gen apex legends, overwatch sau lol, ca stiu ca n-are probleme cu ele, ma intereseaza strict cum se descurca cu noile titlurile AAA gen Control sau Tom Clancy's Ghost recon pe ultra.

1 răspuns:
| Ferii a răspuns:

Salut, eu am r5 2600x si rx590 de 8gb si mergge foarte bine doar sa vezi sa ai o racire foate buna in carcasa pentru ca placile rx se incing foarte tare si nu au o racire stock buna, zic din experienta