| Giubby a întrebat:

Vreau sa imi fac un update la piesele de la pc,um vi se par aceste piese pentru un pc cat de cat ok pentru niste jocuri gen smite league of legends cs go, jocuri mai basic asa nu din acelea cu cerinte mari
Componente: 4 gb ram, placa de baza asrock h81m-dg4,procesor Intel haswell refresh pentium dual core g3260 3.3 ghz, placa video msi geforce
Gt 730 oc v1 1gb ddr5 64 bit

16 răspunsuri:
| WhOo a răspuns:

Ia-ti o placa video GTX de la nVIDIA este mai buna pentru gaming happy

| Nimeni10 a răspuns:

Ai nevoie de doar de placa video?

| Giubby explică:

Da Ionut am insirat toate alea acolo sa am nevoie decat de placa video

| Giubby explică:

Whoo nu vreau nimic in schimbul acelora pentru ca eu ma incadrez in niste bani, vreau doar sa stiu daca sunt bune cat de cat acelea pentru ce am mentionat mai sus

| AlexDFY a răspuns:

Nu, placa video e praf, mai bine astepti si strangi bani pentru ceva bun, o sa regreti daca iti cumperi piesele alea

| Giubby explică:

Alex dfy nu joc ceva cu cerinte mari, doar jocuri gen lol smite intelegi, nu cred ca mi-ar trebui ceva mai puternic

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand vrei sa faci " upgrade": http://dexonline.net/definitie-update
N-am inteles cu componentele. Astea sunt care le ai sau care vrei sa le iei?

| Giubby explică:

Care vreau sa le iau

| Giubby explică:

Scrie clar ce parere aveti de aceste componente, ce conteaza daca le am sau daca le vreau, eu vreau sa stiu cum sunt pentru niste jocuri mici de genul acelora asa greu e sa cititi?

| Nimeni10 a răspuns (pentru Giubby):

Am crezut ca vrei sa iti faci pc din piese, iti recomand placa asta e best-buy la pretul asta http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/
Eventual sa mai adaugi o placuta de 4 gb ram.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apoi am vazut ca alea vrei sa le iei. Procesorul este destul de slab. De potrivit se potrivesc. La placa video as spune ceva. Decat a ta ( e adevarat are procesorul puternic) mai bine asta: http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-r7-240-2gb-ddr3-128-bit/
Are procesorul mai slab dar compenseaza prin mai multa memorie si latime de banda mai mare. Mai mult, este recomandata pentru gaming. Nu mi-am permis sa-ti recomand una mai buna din cauza pretului.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Salontanul):

Amice ala nu e pentium din 2004, e pentium dual core de ultima generatie e foarte bun procesorul, si placa video e slaba rau.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Nimeni10):

"Amice" ala este un dual core care are doar un singur nucleu fizic si unul virtual. Nu se poate compara cu un i3 care are doua nuclee fizice si doua virtuale, cel putin. Si, nu te-am intrebat nimic! Mai mult nu sunt "amic" cu tine. Vezi-ti de raspunsurile tale si eu de ale mele.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Nimeni10):

Nici macar n-ai citit ca lumea intrebarea. El spunea ca vrea sa se rezume la o anumita suma de bani. Vii tu cu placa video cu pret aproape dublu si mai si faci pe desteptul!

| ReZiSTorr a răspuns:

Mai bine un gt 730 2 gb 128 bit. e vreo 300 de lei

| Nimeni10 a răspuns (pentru Salontanul):

Ia loc ai 2, sa nu mai comentezi la categoria asta, esti praf si pulbere, du-te la dragoste si sex!