| CcRISTIi a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop nou si sincer nu stiu ce sa imi aleg. Vreau sa fie ceva bun,nu neapar pentru jocuri(nu prea ma joc dar cine stie), ma uit la filme, seriale...mai am nevoie si sa lucrez pe el (deci am nevoie sa mearga mai cam foarte bine, ca sa spun asa) si c-am asta. Momentan am un ASUS K53sm,as dori tot ceva de la ASUS dar sunt deschis si la altceva daca considerati si folositi si aveti o parere f buna despre respectivul produs(laptop). MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| codrincodrin a răspuns:

Avand in vedere ca placa video nu merge schimbata la laptop si tinand cont ca tu ai zis ca poate o sa joci si jocuri am gasit 2 variante.
1. e cu 100 de lei peste bugetul tau, dar daca ai de gand sa joci jocuri mai noi, ti-l recomand pe acesta
https://www.pcgarage.ro/......k-backlit/

2. si acesta e bun pentru jocuri dar nu o sa mearga jocurile mai mult de low spre medium
https://www.pcgarage.ro/......nux-black/

In rest o sa iti mearga foarte bine toate programele/filmele avand in vedere ca are i5 si 4gb ram. Pe viitor cand o sa fie nevoie ii poti face si upgrade si sa ii mai pui inca 4gb ram si o sa fie perfect (valabil pentru ambele)

4 răspunsuri:
| codrincodrin a răspuns:

Salut! Spune-mi te rog ce buget ai sa vad ce gasesc.

| CcRISTIi explică:

Nu conteaza neaparat bugetul dar sa fie ceva de mijloc, hai sa spunem 20 - 25. oo lei

| flixbuster a răspuns:

Https://www.forit.ro/......mx-2gb-lnx

Eventual umbli pe la RAM si mai adaugi 4GB.

| Måryán363 a răspuns:

Acesta este un laptop destul de bun pentru ceea ce doresti tu https://www.pcgarage.ro/......ate-black/ si la un pret rezonabil.Primesc funda? Multumesc anticipat,