| Roxett a întrebat:

Hey TPU!
vreau sa imi cumpar un laptop(pana in 30 mil). Ce parere aveti despre Lenovo G580.sunt doua modele unul cu placa integrata altul cu placa dedicata.pe care sa il aleg?(nu ma intereseaza neaparat jocurile....ma mai uit la filme sau seriale)

Răspuns Câştigător
| trusk a răspuns:

Daca nu te intereseaza jocurile, n-ai nevoie de placa dedicata. Si placa integrata duce filme pana la 1080p. Daca faci editare foto/video, mai bine cu placa dedicata, ca aia poate lua din incarcatura de pe procesor.

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Daca te uiti la filme si stai pe net atunci e musai nevoie de ssd.
Recomandarea mea este
Acest Asus foarte complex
...2gb-black/

Acest ssd pentru 10x speed
www.pcgarage.ro/ssd/kingston/60gb-sata-iii-25-inch-v300-ssdnow/

Si ca sa ai unde pune hdd-ul acest rack
www.pcgarage.ro/rack-uri/enermax/brick-25-usb-20/

Ps:ssd-ul il pui in laptop iar hdd-ul in rack.
Ssd-ul sa fie pe portul sata 3 pentru adevarata lui putere

Răspuns utilizator avertizat
| John1973 a răspuns:

Da e un laptop bun http://bit.ly/1xtaxqr