| Caponel98 a întrebat:

Vreau sa imi schimb rezolutia pe 1920x1080 cu 75 hz dar nu merge. Daca setez 75 hz rezolutia se schimba automat la 1280x1024 si nu imi convine. Vreau sa am rezolutia 1920. 1080 cu 75 hz nu 60.
Am: Placa de baza de la as rock nu mai stiu modelul
Procesor amd fx 6100 six core 3.30 ghz
8 gb ram
windows 7 64 bit proaspat instalat
placa video amd radeon r7 2gb 128 bit dd3. dau funda daca ma ajutati sa imi setez rezolutia 1920 1080 cu 75 hz

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni sa setezi asa ceva pentru ca nu-ti suporta monitorul 75hz pe full hd, indiferent ce racheta de calculator ai avea.

2 răspunsuri:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Pe langă că overclockul la monitoare este extrem de instabil - nu vei vedea o diferență între astea. De aceea standardele sunt 30-(60)-120/144, deoarece diferențele se simt. Ceea ce incerci tu să faci nu are rost, chiar va crea instabilitate pentru anumite programe/jocuri care vor rula pe VSync.

| K0sti a răspuns:

Roaga-l si pe monitor sa vrea ce vrei tu, numai ca vrei cam multe...