| Lucian_Cristi_1995 a întrebat:

Vreau sa instalezi si nu pot continua instalarea windowsului din cauza asta IMG_20170129_131732.jpg

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ca sa instalezi xp, activeaza in bios optiunea IDE
daca ai optiunea AHCI o dezactivezi

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o imagine făcută azi la ora 13, 17 minute si 32 secunde. Nu putem sa o vedem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha, eu nu stiam cand este facuta insa da, nu o putem vedea. Spune ce scrie.

| Lucian_Cristi_1995 explică:

Vreau sa instalez windowsul, bag cd-ul si scaneaza driverele scrie start setup windows, iar de acolo nu mai pot continua nu imi apare sa dau enter sa continui doar f3 sa dau quit nu stiu ce are

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Schimba DVD-ul de instalare sau, si mai bine, scrie o imagine de Windows pe stick.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Poate sa ai optiunea de AHCI in BIOS si trebuie sa schimbi in IDE. Poate fi si o legatura imperfecta la HDD. Verifica cablurile de alimentare si semnal daca-s puse bine in HDD sau placa de baza. Mai poti incerca ceva: sa iei HDD-ul si sa-l pui la alt PC sa vezi daca-ti apare in BIOS. Eroarea este ca nu-ti vede HDD-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Ai reusit sa instalezi xp? din aceasta cauza iti spunea ca nu poti continua instalarea?

| Lucian_Cristi_1995 explică (pentru gelu1970):

Nu,nu am rezolvat-o.tot asa imi da
Http://imgur.com/sJvtGB7

| gelu1970 a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Cristi ce laptop / pc ai?
model, configuratie ma refer

| Lucian_Cristi_1995 explică (pentru gelu1970):

Am rezolvat-o, era de la hdd nu era bine conectat cablul de stata in placa de baza

| gelu1970 a răspuns (pentru Lucian_Cristi_1995):

Ma bucur.