| FresHMen a întrebat:

Vreau sa joc metin2 si o sa imi cumpar un laptop... Care placa este mai buna pentru metin
- Intel HD Graphics
-nVidia GeForce
-AMD Rendom

6 răspunsuri:
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

La metin chiar nu se simte nici o diferenta intre acestea deoarece are specificatiile foarte mici ca sa iti mearga trebuia placa video de 64 de mb dar eu ti-as sugera un amd radeon deoarece nu iti trebuie cine stie ce placa video pentru jocul acela happy

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Daca vrei un metin frumos intra pe serverul metin2 syera (
http://syeraonline.com/? attempt=1 )

| RoAndrew a răspuns:

Depinde de marimea ei eu personal am AMD si sunt foarte multumit de ea acum tot ce pot spune daca iti iei placa mea adica AMD Gigabyte Radeon HD 7990
Aceasta are o memorie totala de 6GB, care ruleaza la o frecventa de 6000 MHz, busul de memorie fiind de 768 de biti. Frecventa procesorului de 950 MHz si, la fel ca in cazul placii GeForce, tehnologia de frabricatie este 28 nm. Placa video oferita de AMD are 5 porturi: 1 DVI si 4 Mini DisplayPort. Sistemul de racire este activ, iar garantia oferita este de 36 de luni.

| SorinTudor a răspuns:

Si eu joc metin laughing nu e un joc prea pretentios dar recomandat ar fi sa iti iei un PC cu procesor sanatos un i5 sau daca ai bani un i7 sa poti deschide mai multe cliente. Eu am placa video nVidia 820M, 8GB RAM si i7 pe laptop si tin deschide 8-9 metine si skype.

| FresHMen explică (pentru SorinTudor):

Eu ma gandeam la un laptop cu Intel Hd Graphics 4400 si i5 sau i7

| K0sti a răspuns (pentru FresHMen):

Asta e cea mai buna "AMD Rendom"! Dar si mai buna e AMD Radeon!