| barosanu69 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de Youtube si sa fac farse cu oamenii pe strada. Problema este ca o sa filmez cu telefonul si nu o sa se auda la distanta ce o sa vorbesc cu oamenii. Ce ar trebui sa fac sa se auda?

10 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Mai bine stai tu cuminte cu farsele sa nu apari cu fata sparta.

| raMLesS a răspuns:

Nimic, daca vrei sa faci ceva, macar ia-ti un echipament calumea, niste programe de editat pe calculator, nu pe telefon cum face orice tentativa de youtuber happy Si inveti sa editezi.
Cati ani ai?
Oricum daca vede vreo persoana pe care ai pus-o in clip ce ai postat, poate sa te dea in judecata daca nu ti-a dat acordul.
S-ar putea sa-ti iei bataie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai cuminte, sunt destule farse de prost gust pe Youtube-ul asta.

| SERIALS a răspuns:

Microfon sau recorder audio

| RobertMoon a răspuns:

Nu poti face nimic sa se auda la distanta daca filmezi cu telefonul, farsele pe care le vezi tu pe Youtube majoritatea sunt regizate, iar cei care sunt,, pacaliti,, au lavaliera, precum si cei filmati la emisiuni panarama gen Ochii din Umbra etc.

| Bondarel99 a răspuns:

Iei un microfon si il pui la tine daca stai aproape de oameni sau il plasezi sub o banca sau ceva in locul in care se desfasoara farsa.
Dar sincer mi se pare o idee de prost gust. Farsele ar trebui facute astfel incat sa nu supere si sa jigneasca pe nimeni, in plus romanii nu sunt deloc bucurosi cand cineva ii filmeaza si face misto de ei. Asa ca ai grija sa nu iti iei bataie si injuraturi.

| teo530 a răspuns:

Să nu-mi faci mie că te-ai terminat.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mai bine apucă-te de tricotat e mai sigur..mai mult sau mai puțin.

| stanciu2nd a răspuns:

90% dintre farsele pe strada sunt fake actorii fiind niste prieteni asa ca nu te juca cu asa ceva

Bula
| Bula a răspuns:

Iti mai trebuie doar un echipament de studio profesionist: microfon directional de mare sensibilitate, calculator performant, program profesionist de editare video si sunet etc.
Chiar daca ai un iPhoneX, tot nu vei putea face un clip de nici un minut faraaceste "ingrediente" tehnice.