| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un laptop cat mai bun in gaming pana in 2000 RON! [nu vreau sa raspundeti ca laptopurile nu sunt pentru gaming sau alea pana in 2000 sunt praf, vreau doar ala care-i mai bun pana in aceasta suma de bani] stiu ca sunt niste prafuri si alea pana in 2000 de RON la capitolul gaming dar nu-mi permit unul mai scump. [stiu ca un desktop este mult mai bun la acest pret dar nu-mi place asa, ocupa prea mult spatiu si nu este portabil deloc tongue ]
Funda!

Răspuns Câştigător
| looredanaa93 a răspuns:

Http://goo.gl/VEWA27 e destul de bun pentru ca :
-Are procesor i3 cu doua nuclee de 2, 4GHz
-Placa video dedicata
-4GB RAM

Dar mai bine astepti Black Friday-ul si iti cumperi atunci :)

17 răspunsuri:
| BloodAndBon3 a răspuns:

Mai, cum ai zis si tu... laptop-ul nu este pentru gaming, dar nici pentru spatii mici. Ce zici de asta?

http://www.emag.ro/......D1H2RBBBM/

Trece cu putin de 2000...

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai te joci jocuri cu placa integrata nu te astepta la mari experiente
dar uite si unu cu placa dedicata
http://www.emag.ro/......DXYCGBBBM/

| MunteanuIoan a răspuns (pentru BloodAndBon3):

Nu e chiar asa bun pentru ca are 2 nuclee de 1, 7.

| RB26DETT a răspuns (pentru looredanaa93):

Multam fain! Normal ca astept black friday ca nu vreau sa arunc prea multi bani pentru un laptop, as astepta inca un an dar cred ca as inebuni cu asta pe care-l am acum laughing
Problema cea mai mare este ca in 1-2 ani deja nu mai e bun aproape de nimic, asta ma enerveaza pe mine cel mai mult... acum 2 ani am dat pe asta [Acer aspire one 725]1000 de lei si are 1.3 dual core, placa video integrata, 2 gb RAM, totul de la AMD si este o paleta de laptop, bun de aruncat, imi sacadeaza orice pagina de net, mai repede se misca un Sony xperia M pe net si pe jocuri decat laptopul asta laughing) [am comparat telefon cu laptop dar na, ce sa-i faci]
Sper ca R5-ul este bun, macar are procesor Intel pe arhitectura haswell la o frecventa destul de ok, imi place, multumesc pentru raspuns!

| MpT a răspuns:

Daca zici ca vrei un laptop pentru gaming, atunci ar trebui sa primeze placa video. Adica sa cauti laptopul cu cea mai buna placa video in bugetul tau.
Si aceea nu este r5 m230 ci gt 840m, care este mai buna cu vreo 30%. r5 m230 este chiar un pic mai slaba ca un 820m si duce jocurile pe setari low spre medii, pe când 840m le duce pe setari medii spre high.

Strict in bugetul tau actual ai acest Acer la 1900 lei http://bit.ly/1tamwRX
Are procesor i3 Haswell dar cu frecventa mare si placa video gt840m.
De black friday poate vei gasi ceva care sa aiba si un i5 in bugetul tau.

PS: Urmareste si site-ul de pe care ti-am facut recomandarea ca in general au preturi bune la laptopuri.

| sltlp a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar ce ai ales tu ca raspuns castigator e PRAF pentru jocuri. Eu iti recomand asa ceva http://bit.ly/1EX8gCA.

| BloodAndBon3 a răspuns (pentru RB26DETT):

Nici o problema. Asta e treaba, fara un buget de 3000-4000 nu gasesti laptop/desktop care sa nu se "demodeze" in 1-2 ani, tehnologia avanseaza mult prea rapid pentru tara asta... cu asa venituri ramanem in urma. laughing

| BloodAndBon3 a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Daca gasesti tu un quad-core si 4 gb ram la un laptop/notebook cu pretul sub 2000 lei, esti cel mai tare. Tine minte, in Romania laughing.

| horia2012 a răspuns:

Fereste-te de Lenovo ca nu sunt stralucite, plus sa dai 2000 lei pentru I3 e mult.
Uite un I5 la 1800 lei, Asus:
http://www.altex.ro/......3-free-dos

| RaduTN a răspuns (pentru RB26DETT):

Daca ai si stii ce-i aia optimizare si curatare.
Daca si cu laptopul acela o sa intampini probleme cand vine vorba de viteza pe browser mai baga o placuta ram, este si normal ca ai lag daca stai pe 4 jocuri, asculti muzica de pe YouTube si mai stai si pe facebook, ram-ul este plin atunci.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru horia2012):

Nu stiu daca sunt chiar asa proaste Lenovo-urile. Dupa parerea mea sunt destul de bune dar nu prea solide. Au probleme la balamalele alea care tin ecranul si la tastatura.

| horia2012 a răspuns (pentru MunteanuIoan):

La asta m-am referit. Mecanic sunt slabute si service-ul din cate am auzit nu e este prea stralucit. In fine, ar trebui sa-si cumpere ceva mult mai performant la banii astia profitand si de reduceri.

| Tariceanu a răspuns:

Uite aici un laptop foarte bun de gaming asta o sa fie redus la 21 de black friday. Are i7 e numai bun pentru jocuri. Eu zic ca pentru 100 lei sa nu dai cu batul il balta. Acum costa 29mil http://bit.ly/1uJAMGA

| RB26DETT a răspuns (pentru BloodAndBon3):

Eu acum 2 ani mi-am luat un laptop care este demodat din 2006 oh go on eu vreau atata tot sa imi mearga programele gen autoCAD, photoshop si multe altele si din cand in cand mai vreau si eu sa joc ceva dar pe 1.3 dual core nici pe n@iba nu gasesti sa joci ceva cu graica cat de cat buna, beamNG drive imi merge la 4-5 fps-uri cu toate setate pe minim, gta 4 la fel, 2-4 fps, call of duty 2 merge pe la 15, rareori da pe la 20 cand stau cu fata la un perete laughing, War thunder imi merge la maxim 15 fps cand joc online, ciudat insa, cand testez avioanele[offline] ajunge si la 60 fps laughing) world of tanks nu poate fi jucat, mai mult de 1-2 fps nu trece laughing)), minecraft care nici ala nu merge la mai mult de 5 fps, ce sa mai zic? M-am cam saturat sa ma uit la gameplay-uri la jocurile ce-mi plac laughing) Daca-ti spun, folosesc telefonul pentru youtube, facebook si browsing pe internet, laptopul asta e praf, adica praf praf! Totul AMD si de ala antic amd c-60 apu, cu un gpu destul de slab dar care 'fura' 256 mb din cei 2 Gb RAM care macar asta-i bine, sunt ddr3 laughing HDD-ul de 320 gb este plin de da pe langa laughing Are port USB 3.0 deci e smecher tare, pacat ca viteze maxima de transfer [testata cu stick 3.0 16 gb] este de cam 20 mbps [la un singur fisier] viteza stick-ului este de peste 50 mbps... Am instalat bluestacks, am facut antutu benchmark, am obtinut 8000 puncte [stiu ca asta nu spune nimic, e doar un emulator bluestacks-ul deci nu este atat de 'bun ] dar xperia M a luat 14 000, aproape dublu...
mai nou face fite cand dau restart, trebuie sa inchid fortat ca nu stie sa mai porneasca laughing, asa si cu resume windows, nu prea vrea laughing Asta o fi de la windows dar totusi, am o paleta de laptop. De anul trecut vreau sa-mi iau laptop dar din cauza banilor nu am prea putut, sper ca de black friday sa-mi iau unul, sper sa nimeresc unul bun.

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa