| mnopqr a întrebat:

Windows 7 Ultimate 64bit sau 32bit? Argumente serioase... Funda pentru cel mai argumentat raspuns!

3 răspunsuri:
| Aesir a răspuns:

Windows 7 Ultimate e o alegere mai bun pentru simplul fapt ca vede mai mult de 4 gb memorie ram. Daca ai un pc cu mai putin de 4 gb ram cred ca pe 32 de biti e mai bine sa il ai.

| VladimirPutin a răspuns:

Aici depinde de ce sistem ai

| nashu40 a răspuns:

Nu trebuie prea multe argumente. Windows7 de 64 merge numai pe un sistem de 4 Gb de RAM. Asadar depinde de placa de baza ppe care o detii, cat suporta.
Eu personal ma feresc de cel de 64 pentru ca unele jocuri nu merg pe el daca nu ai si o placa video pe masura.
Bafta!