| Youxd a întrebat:

Aatazi am spart sticla de pe spatele la un s10. Acum mai este rezistent la apa? S-a spart doar sticla intr-un colt

3 răspunsuri:
| Ionuț6 a răspuns:

În genere, puține telefoane sunt rezistente la apă (și praf). În cazul în care s-a spart, chiar și colțul sticlei de pe spate, apa poate intra mai ușor printre componente. Depinde de cum este compus telefonul. În genere, fii cu băgare de seamă, căci sunt sensibile.

| sierra1 a răspuns:

Proba certă e prin imersie - că tot e(ra) IP68

| jixocer289 a răspuns:

Teoretic da, insa intra apa prin acea gaura. Ar trebui sa nu mai fie rezistent la apa doar daca faci reparatie in interior.