| OneMarionette a întrebat:

Acum ceva timp am vrut sa mi ascult mesajele vocale primite pe telefon. Mi s-a spus sa imi zic numele. L am zis, iar cand ma suna cineva si eu vorbeam la telefon sau nu raspundeam, se auzea vocea mea zicandu mi numele si nu stiu cum sa o scot. Si nu merge sa bag apel in asteptare. Am Allview p8 energy mini

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Indiferent ce telefon ai, mesageria vocala NU este pe el, ci pe serverele provider-ului tau de telefonie (chiar daca ai in meniu asemenea setare, telefonul apeleaza numarul serviciului).

De la compania ta de telefonie poti afla numarul ce trebuie apelat pentru setarile mesageriei vocale (accesul se face de obicei printr-un dialog de sms-uri).

| Robert186 a răspuns:

....sună la operatori tai de rețea și explica-le pentru că nu e de la telefon si dela operatori de rețea pentru mesageria vocala