| Masonul23 a întrebat:

Salut, am un iphone 5c, ios 8.1.2, am cumparat telefonul codat pe Orange UK, l am decodat cu gevey prinde semnal pe Vodafone full, trece de activare fara probleme, pot suna de pe el si pot trimite mesaje, dar cand ma suna cineva pe acel numar nu suna deloc si nici nu imi apare apel pierdut dar daca eu sun si sunt intr-un apel pot sa mai primesc unul in asteptare, asemanator cu mesajele primite, se trimit pe iphone dar imi apar abia cand fac primul apel, cred ca atunci primeste semnal gevey'ul... Vreo solutie sa pot primi apeluri si mesaje cu acest gevey? (nici 3/4g nu merge)

1 răspuns:
| AlexToma a răspuns:

Du-te la un service GSM. Poate e o problema din sistem pe care nu o poti rezolva singur. O a doua varianta ar fi sa te duci la un Vodafone si le spui alora ca nu iti merg datele mobile si nu poti primi apeluri sau mesaje. Funda? big grin